Co oznacza chrapanie w ciąży?

chrapanie w ciąży

Chrapanie to przypadłość, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Defekt ten jest zmorą około 30% Polaków. W zdecydowanej większości, bo aż 70% dotyczy płci męskiej. Tak dysproporcja jest wynikiem różnic w budowie anatomicznej kanałów oddechowych. Chrapanie przez bardzo szerokie grono osób jest zwyczajnie w świecie lekceważone. Mało kto, zdaje sobie sprawę z tego, jakie może nieść za sobą konsekwencje.

Chrapanie w ciąży

Co ciekawe, chrapanie to przypadłość, która bardzo często towarzyszy kobietom w ciąży. Jest to zwykle wywoływane tylko i wyłącznie zmianami w budowie ciała (zwiększona masa ciała).

Powiedzieć, że chrapanie w ciąży to poważne zagrożenie, to jak nie powiedzieć nic. Wszak, problemy z oddychaniem mogą mieć wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także kondycję dziecka. Tym samym, chrapanie w ciąży jest jeszcze większym zagrożeniem!

Chrapanie bardzo często towarzyszy tzw. bezdechowi sennemu. To przypadłość, która stanowi ogromne zagrożenie.

Bezdech senny, czyli czym grozi chrapanie?

Bezdech senny to nic innego jak kilkusekundowa przerwa w wymianie tlenowej w organizmie. Doprowadzić może do bardzo poważnych konsekwencji, w tym do udaru mózgu oraz zawału serca. W związku z tym, lekceważenie chrapania może zakończyć się nawet śmiercią. Nie czekaj, interweniuj już teraz.

Jak pozbyć się chrapania?

Chrapanie to dolegliwość, którą jak najbardziej można wyeliminować. W pierwszej kolejności zalecamy zdiagnozować przyczynę. Wszak, ta może być naprawdę błaha. Chrapanie bowiem może być wynikiem:

  • palenia papierosów
  • picia alkoholu
  • niewłaściwej diety
  • braku komfortu w sypialni

Wówczas wystarczy tylko zmienić tryb życia, a chrapanie po pewnym czasie samo ustąpi.

W wielu przypadkach jednak sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Mamy tutaj na myśli zaburzenia w budowie kanałów oddechowych. Eliminacja takiej przyczyny chrapania zwykle odbywa się poprzez realizację zabiegu chirurgicznego. Najczęściej korekcie poddawane są gardziel, migdałki oraz przegroda nosowa.

Chrapania można się pozbyć także stosując suplementy diet. Preparaty takie jak Snoran Plus potrafią nie tylko wyeliminować objawy (akustyczne zjawisko), ale także dotrzeć do źródła problemu i udrożnić kanały oddechowego.

Snoran Plus jest środkiem bazującym tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach, dzięki czemu jest w pełni bezpieczny dla organizmu. Nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych.

Jak pozbyć się chrapania w ciąży?

Czy można powiedzieć, że leczenie chrapania w ciąży wygląda inaczej? Owszem. Wszak, ciążą determinuje nas do prowadzenia zdrowego trybu życia i stosowania tylko i wyłącznie naturalnych sposobów leczenia. Wszelkiego rodzaju środki farmakologiczne z miejsca powinny zostać wykluczone.

Jeśli zaś chodzi o suplementy bazujące na naturalnych składnikach to ich stosowanie jest dopuszczalne, ale zawsze powinno być konsultowane z lekarzem pierwszego kontaktu lub lekarzem prowadzącym ciążę.

Przede wszystkim, w eliminacji chrapania w ciąży pomoże nam zbilansowana dieta. Nie chodzi o to, aby się odchudzać, ale… wiedzieć co jemy. Wszak, to właśnie niewłaściwe nawyki żywieniowe zwykle odpowiadają za chrapanie w ciąży.

Kontrola tego co jemy ma ogromny wpływ nie tylko na chrapanie, ale także prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Czy można zapobiec chrapaniu?

To Twoja nie pierwsza ciąża i wiesz, że za każdym razem towarzyszyło Ci chrapanie? Możesz temu zapobiec! Otóż, jeśli przyczyną chrapania była zwiększona masa ciała to po prostu od samego początku zadbaj o to, aby dostarczać tylko i wyłącznie niezbędne pożywienie. Zrezygnuj z charakterystycznych „zachcianek” – odżywiaj się mądrze i zdrowe.

Jeśli jednak chrapanie w ciąży nie jest wynikiem nadwagi, powinnaś możliwie szybko skonsultować się z lekarzem laryngologii. To przypadłość, której absolutnie nie można lekceważyć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*