Depilacja laserowa: ile kosztuje i czy warto?

depilacja laserowa

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu depilacji poddawane były tylko i wyłącznie nogi oraz pachy. Dzisiaj, kobiety depilują niemal całe ciało, w tym także okolice bikini. Sposobów owłosienia z tego niezwykle wrażliwego miejsca jest co najmniej kilka, ale prawdziwą „królową depilacji” jest ta przy której wykorzystywany jest laser frakcyjny.

Depilacja laserowa – jak to działa?

Depilacja laserem wykorzystuje wiązkę światła i naturalny barwnik skóry. Emitowane ciepło zostaje pochłonięte przez melaninę i przekazane okolicznym komórkom, co doprowadza mieszek włosowy do rozpadu. W wyniku reakcji następuje również uszkodzenie komórek odpowiedzialnych za wzrost nowych włosów. Ta technologia pozwala zatem nie tylko na dokładne usunięcie włosa, ale także długotrwałe zahamowanie jego wzrostu. W praktyce – włosy nie pojawiają się nawet przez kilka lat. To niezwykle komfortowe.

Depilacja laserowa – ile kosztuje zabieg?

Cena zabiegu jest adekwatna do jego skuteczności, czyli bardzo wysoka. Aktualnie serię zabiegów można zrealizować za kwotę równą około 1500złotych. Kwota zależy od takich czynników jak miejsce poddawane depilacji, struktura oraz barwa włosa (im więcej barwnika tym lepiej) oraz sprzęt wykorzystywany do depilacji. Na rynku dostępnych jest kilka depilatorów. Im nowsze urządzenie, tym mniejszy dyskomfort podczas wykonywania zabiegu (świąd, podrażnienie).

Depilacja laserowa – czy dla każdego?

Zabieg depilacji laserowej przeprowadzany jest u osób, które przejdą pomyślnie etap weryfikacji. Polega on na wywiadzie w którym lekarz określa i przedstawia przeciwskazania. Wykonywana jest również próba laserowa, której celem jest rozpoznanie czy skóra nie reaguje alergicznie. Depilacja laserowa może być przeprowadzana tylko u osób z ciemnymi włosami. Siwe, blond i rude – na skutek niewielkiej zawartości melaniny (barwnika włosa) nie powinny być poddawane depilacji, gdyż zabieg może okazać się nieskuteczny. Inne przeciwskazania to: podrażnienia skóry, stan zapalny, opalona skóra, wykorzystywanie samoopalaczy oraz przeżyte choroby lub zażywane leki.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania:

Jak działa depilator laserowy?

Depilacja laserowa to zabieg, który wykorzystuje wiązkę światła. Naświetlany włos pod wpływem nagrzania melaniny ulega rozpadowi. Ciepło uszkadza również komórki odpowiedzialne za wzrost włosa.

Czy zabieg depilacji laserowej jest trwały?

Jak najbardziej. Depilacja laserowa to zabieg, który gwarantuje najwyższą trwałość spośród wszystkich innych dostępnych metod. Zabiegi depilacji laserowej to gwarancja niepojawiania się włosów przez kilkanaście-kilkadziesiąt miesięcy.

Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Obecna aparatura gwarantuje praktyczny brak bólu podczas zabiegu.

Czy po zabiegu mogą wystąpić jakieś powikłania?

Naturalną reakcją organizmu na laser jest zaczerwienienie. Może wystąpić również niewielki obrzęk. Tego typu skutki uboczne ustępują już po 24 godzinach. W przypadku gdyby defekty utrzymywały się dłużej należy skontaktować się z lekarzem.

Czy depilację laserową można stosować na całe ciało?

Tak. Depilacja laserowa to bezpieczna metoda, którą można stosować nawet przy najbardziej wrażliwych miejscach naszego ciała.

Czy zabieg jest skuteczny przy każdym rodzaju włosów?

Niestety nie. Depilacja laserowa to zabieg, który przeprowadza się tylko na ciemnych włosach. Wynika to z faktu, iż w rozpadzie włosa bierze udział barwnik, którego we włosach jasnych jest po prostu zbyt mało.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Ceny oscylują w granicach około 100-500 złotych (w zależności od depilowanej powierzchni).

Ile zabiegów należy wykonać by osiągnąć pełne rezultaty?

Do usunięcia wszystkich włosów niezbędna będzie seria co najmniej 5-6 zabiegów.

Podsumowanie

Dzisiejszą technologię można dostrzec wszędzie. Miejscem szczególnym z całą pewnością są gabinety medycyny estetyczno-kosmetycznej, gdzie nowoczesna aparatura pozwala na realizację przeróżnych zabiegów upiększających.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*