Jak depilować ciało? Która depilacja jest lepsza: brazylijska czy laserowa?

depilacja

Aktualnie, depilacja to proces, któremu poddawane jest niemal całe ciało – przynajmniej w przypadku kobiet. Panie pozostawiają włosy tylko i wyłącznie na głowie. Wszędzie indziej, starają się eliminować mieszki włosowe, by móc cieszyć się gładką i delikatną skórą.

Od wielu lat kobiety depilują niemal całe ciało. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego – gładka skóra to domena atrakcyjności. Nadmiar włosów – czy to na włosach, rękach czy w innych miejscach ciała, uznawany powszechnie jest za nieatrakcyjny.

Na całe szczęście, metod pozbywania się włosów jest co najmniej kilka. Dzisiaj pragniemy skonfrontować dwie – depilację laserową oraz depilację woskową. Obydwie metody cieszą się spora popularnością i przez wielu określane są mianem najlepszych. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy depilacja laserowa i brazylijska to najlepszy możliwy wybór?

Efektywność

Zarówno depilacja laserowa, jak i depilacja woskowa jest bardzo skuteczna. W obu przypadkach możemy liczyć na pozbycie się 100% włosów. Z tą jednak różnicą, że w przypadku depilacji laserowej niezbędna jest seria kilku zabiegów, a w przypadku woskowego usuwania włosów taki sam efekt osiągniemy podczas jednej wizyty.

Natomiast, warto mieć świadomość, że zachodzi relacja między efektywnością, a trwałością zabiegu (patrz niżej).

Wygoda

Zdecydowanie bardziej komfortowym zabiegiem jest depilacja laserowa. Nowoczesna aparatura pozwala na praktycznie bezbolesne usuwanie włosów. Niestety, nie można tego powiedzieć w przypadku depilacji woskowej, której bolesność jest odczuwalna szczególnie w przypadku depilacji okolic intymnych.

Nie mniej, należy mieć świadomość, że doświadczony kosmetolog – może przeprowadzić całkiem sprawnie zabieg depilacji woskowej – nawet w najbardziej wrażliwych miejscach.

Bezpieczeństwo

Oba zabiegi są w pełni bezpieczne i nie niosą za sobą ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Bezpośrednio po obu zabiegach może wystąpić podrażnienie i zaczerwienienie, aczkolwiek defekt ten ustępuje po około 24 godzinach.

Należy mieć jednak świadomość, że depilacja laserowa to zabieg, którego nie powinniśmy przeprowadzać w ciąży.

Trwałość

Depilacja laserowa uchodzi za najtrwalszy zabieg depilacyjny. Efekty potrafią utrzymywać się nawet kilkadziesiąt miesięcy. Wszystko to za sprawą technologii, która uszkadza komórki odpowiedzialne za wzrost włosa. W przypadku depilacji woskowej trwałość zwykle oscyluje w granicach 3-4 tygodni.

To jeden z kluczowych elementów – tym bardziej, że depilacja woskowa (niestety) nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów kosmetycznych.

Cena

Koszty obydwu zabiegów są bardzo różne od siebie. Za depilację woskową zapłacimy maksymalnie 50-150złotych (w zależności od depilowanego miejsca). Zaś seria zabiegów depilacji laserowej może kosztować nas nawet ponad 1500 złotych.

Ceny zabiegów zależne są od miejsca ich przeprowadzenia. Najdrożej – co jasne – jest w renomowanych gabinetach kosmetycznych w dużych miastach.

Jak widać, oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. A Ty, droga czytelniczko – którą metodę wybierasz? Depilację woskową czy laserową?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*