Jak działa młody zielony jęczmień? Czy jest skuteczny na odchudzanie?

jak działa młody jęczmień

Zielony jęczmień to suplement diety, który cieszy się niemałą popularnością. Wysokie zainteresowanie preparatami z młodym jęczmieniem jest wynikiem przede wszystkim właściwości odchudzających.

Młody jęczmień – jak działa?

Zielony jęczmień wykazuje wiele właściwości o charakterze pro zdrowotnym. Działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie, dlatego też wykorzystywany jest w leczeniu wielu infekcji i dolegliwości, takich jak grypa, przeziębienie, katar czy kaszel. Napary z młodego jęczmienia stosuje się także w przypadku grzybicy skóry i paznokci.

Zielony jęczmień to środek powszechnie wykorzystywany w leczeniu rozmaitych zmian skórnych, w tym: trądziku, cellulitu, łupieżu. Wykazuje on bowiem silne właściwości redukujące stany zapalne. Powszechne zastosowanie znajduje we wspomaganiu leczenia chorób o naczyniowo-sercowym oraz cukrzycy. Nierzadko stosowany jest także w przemyśle stomatologicznym, jako środek do odświeżania oddechu. – informuje Fit Poradnia.

Młody jęczmień – co kryje w sobie ta roślina?

Młody jęczmień to prawdziwe bogactwo witamin i minerałów. W tej roślinie znajdziemy bardzo dużą ilość witaminy z grupy B, C oraz E. Ponadto, zielony jęczmień jest doskonałym źródłem minerałów: magnezu, żelaza, wapnia oraz cynku. Młody jęczmień, a konkretniej jego łodygi kryją w sobie również: beta-karoten, chlorofil oraz naturalne hormony.

Młody zielony jęczmień na odchudzanie

Ogromna popularność suplementów diety opartych na młodym, zielonym jęczmieniu to zasługa przede wszystkim właściwości odchudzających. Jest to przede wszystkim zasługa dużej zawartości błonnika, który ma wpływ na niemal cały układ trawienny.

Błonnik zawarty w zielonym jęczmieniu to substancja, która nie podlega trawieniu. Jej spożycie jest zalecane przez światową organizacją zdrowia, w ilości równej od 20 do 40 gram dziennie. W przypadku osób odchudzających się, zalecana ilość może być znacznie wyższa.

Zielony jęczmień na odchudzanie – jak działa błonnik?

Błonnik to różnorodne substancje, które nie podlegają trawieniu przez enzymy układu trawiennego. Błonnik wykazuje liczne właściwości o charakterze pro-zdrowotnym. Jego regularne spożywanie wspomaga nie tylko układ trawienny. Substancja ta działa następująco:

 • obniża ilość wchłanianego „złego” cholesterolu
 • obniża ilość wchłanianych trójglicerydów
 • obniża zapotrzebowanie na anaboliczne hormony peptydowe
 • obniża poziom d-glukozy we krwi
 • doprowadza do spowolnienia uwalniania/rozkładu węglowodanów
 • zapobiega zaparciom
 • wiąże jony sodu
 • hamuje rozwój komórek nowotworowych

Jeśli zaś chodzi o wpływ na odchudzanie, to błonnik wykazuje:

 • właściwości detoksacyjne (reguluje wypróżnianie, zwiększa masę stolca)
 • hamuje apetetyt (substancja pęcznieje w żołądku, powodując uczucie nasycenia)
 • przyśpiesza metabolizm (wspomaga przemianę materii usuwając produkty uboczne)

Stosowanie zielonego jęczmienia

Młody jęczmień dostępny jest w formie sproszkowanej. Nie jada się go w formie rośliny, gdyż może to powodować niestrawność i problemy żołądkowe.

Zielony jęczmień powinien być stosowany dwa razy na dobę (rano, oraz w okolicach pory obiadowej). Dawka suplementu zależna jest od celu oraz konkretnego produktu (zawartości odżywczej). Wszakże inaczej będzie wyglądało stosowanie zielonego jęczmienia w celach profilaktycznych, a inaczej w celach odchudzających.

Młody jęczmień i jego dostępność

Zielony jęczmień to suplement, który jest powszechnie dostępny we wszelkich sklepach ze zdrową żywnością. Znaleźć go można także w niektórych drogeriach. Niektóre preparaty są jednak dostępne tylko i wyłącznie w Internecie (bezpośredni zakup u producenta).

Cena młodego zielonego jęczmienia oscyluje w granicach kilkudziesięciu złotych za opakowanie. Najlepsze produkty z tej kategorii mogą być jednak nieco droższe (koszt przekraczający 100 złotych).

Zielony jęczmień – efekty i opinie

Zielony jęczmień to środek, który cieszy się pozytywną opinią wśród konsumentów. Zwykle chwali się go za szybkość działania oraz naprawdę wysoką skuteczność. Jak podają liczne recenzje i opinie, zielony jęczmień pozwala schudnąć nawet do kilku kilogramów miesięcznie – bez diety i aktywności fizycznej. Czy inne produkty tego typu pozwalają uzyskać takie rezultaty?

Niewątpliwie, zielony jęczmień to środek warty polecenia i rekomendacji. Jego stosowanie pozwala na trwałą poprawę kondycji układu trawiennego i nie tylko.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*