Jak wyeliminować cellulit domowymi sposobami?

cellulit

Polki uchodzą za najpiękniejsze na świecie. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dziwna, niezrozumiała tendencja. Wszakże, coraz więcej Pań boryka się z rozmaitymi defektami, takimi jak chociażby cellulit.

Według najnowszych szacunków, problemy ze skórką pomarańczową mogą dotyczyć nawet 30% Polek. To całkiem sporo, nieprawdaż? Co jest przyczyną tych zmian? Dlaczego cellulit postępuje? Jak go wyeliminować? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź w dalszej części tej publikacji.

Cellulit – przyczyny występowania

Co przyczynia się do występowania cellulitu? Przede wszystkim hormony. Zmiany w gospodarce hormonalnej doprowadzają do licznych defektów, w tym także cellulitu. Z tego też względu, cellulit jest charakterystyczną przypadłością dla Pań w ciąży, w okresie menopauzy czy dojrzewania.

Nie mniej jednak, nie tylko zmiany hormonalne stanowią przyczynę występowania skórki pomarańczowej. Co więcej, wbrew powszechnej opinii – cellulit pojawia się także u kobiet, u których body fat (poziom tkanki tłuszczowej) jest niski lub umiarkowany.

Inną przyczyną cellulitu jest prowadzenie niezdrowego trybu życia, a w szczególności:

  • Nieodpowiednia dieta

  • Siedzący tryb życia

  • Palenie papierosów

Mało tego, cellulit może być wywoływany przez niewłaściwy ubiór. Zbyt obcisłe (uciskające) spodnie bardzo często skutkują powstawaniem tego typu zmian.

Biorąc powyższe przyczyny występowania cellulitu pod uwagę, można dojść do jednoznacznego wniosku, że cellulit to problem, który może dosięgnąć niemal każdą kobiet.

Czy cellulit jest zagrożeniem?

Cellulit nie jest zagrożeniem dla zdrowia. To tylko i wyłącznie defekt natury estetycznej. Jego eliminacja nie jest zatem konieczna z punktu widzenia zdrowia. Jednakowoż, istnieją przypadki, w których cellulit jest bolesny i może przyczyniać się do szeregu innych przypadłości. W momencie kiedy podskórne grudki stają się coraz większe – jest to ostatni alarm, który powinien nas zmotywować do konsultacji ze specjalistą.

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że im szybciej rozpoczniemy antycellulitową kurację, tym większa szansa na eliminację zdegradowanej i zmodyfikowanej podskórnej tkanki tłuszczowej. Leczenie cellulitu w III lub IV stadium wymaga znacznie bardziej zaawansowanych form.

Jak wyeliminować cellulit domowymi sposobami?

Usuwanie cellulitu to proces, który najlepiej uskuteczniać w gabinetach medycyny estetycznej. Nie mniej jednak, nie każdego stać na drogie zabiegi takie jak mezoterapia czy mikrodermabrazja.

Alternatywę stanowią tanie, domowe rozwiązania – przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się peelingi, a konkretniej:

  • Peeling z fusów kawy

  • Peeling solny

  • Peeling cukrowy

  • Peeling piaskowy

Sporą popularnością cieszą się również maseczki z owoców awokado i owoców goji. Niekiedy zastosowanie znajdują również naprzemienne prysznice (polewanie na przemian ciepłą oraz zimną wodą).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*