Najlepsze metody na białe zęby: przegląd skutecznych domowych sposobów

metody na białe zęby

Uśmiech to jeden z najważniejszych elementów naszego wizerunków. Dlatego też, pielęgnacja naszych zębów jest niezwykle istotna. Niestety, wiele osób boryka się z zaniedbaniami z przeszłości – zażółceniami oraz przebarwieniami. Co zrobić, aby je wyeliminować?

Oferta gabinetów stomatologicznych jest bardzo skuteczna, ale niestety niekorzystna z punktu widzenia kosztów. Za zabiegi wybielania nierzadko trzeba zapłacić krocie. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Alternatywnymi rozwiązaniami są domowe metody, które postanowiliśmy pokrótce przedstawić.

Soda oczyszczona na białe zęby

Soda oczyszczona to produkt spożywczy, który niekiedy znajduje swoje zastosowanie także w leczeniu zakwaszeń oraz innych, drobnych dolegliwości układu pokarmowego.

W przypadku wybielania zębów soda oczyszczona działa bardzo skutecznie, ale przy tym jest niebezpieczna dla szkliwa. Zbyt częste stosowanie tej metody może zakończyć się zniszczeniem szkliwa, dlatego też zaleca się realizować te metodę maksymalnie do kilku razy w miesiącu.

białe zęby

Sok z cytryny na białe zęby

Cytryna to owoc, który skrywa w sobie mnóstwo właściwości leczniczych. Jest również wykorzystywana w przemyśle kosmetycznym. Sprawdzi się także w roli preparatu na wybielanie zębów.

Regularne stosowanie soku z cytryny (szczotkowanie lub płukanki) pozwala pozbyć się przebarwień i usunąć wyraźne zażółcenia. Sok z cytryny pozytywnie wpływa także na eliminację zanieczyszczeń oraz przykrego zapachu.

Ze względu na szkodliwe działanie kwasów owocowych, należy ograniczyć stosowanie tej metody do kilku razy na miesiąc.

Herbata z czystka na białe zęby

Jedną spośród wielu właściwości herbaty z czystka jest wybielanie zębów. To jedna z najbezpieczniejszych domowych metod, która nie niesie za sobą absolutnie żadnych skutków ubocznych.

Herbata z czystka nie działa jednak natychmiastowo. Efekty pojawiają się dopiero po kilku tygodniach regularnego picia naparu. Dlatego też, stosując te rozwiązanie należy uzbroić się w cierpliwość.

Eliminacja kawy z diety

Niekiedy zdecydowanie najlepszym pomysłem na wybielenie zębów jest wdrożenie odpowiedniej profilaktyki.  Dlatego też, w wielu gabinetach stomatologicznych na pytanie „jak wybielić zęby” – stomatolodzy zgodnie odpowiadają: „wystarczy nie pić kawy”.

Rzeczywistość nie jest tak kolorowa i odstawienie kawy nie będzie skutkowało śnieżnobiałym uśmiechem jak u Michała Wiśniewskiego, ale… z całą pewnością może okazać się skuteczną metodą na ograniczenie defektu. W wielu przypadkach odstawienie kawy równa się poprawie koloru zębów o kilka tonów.

Truskawki – moc ukryta w niewielkich nasionach

Truskawki to jedne z najpopularniejszych owoców sezonowych w Polsce. Pyszne, soczyste i zdrowe. Nie tylko doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie diety o witaminy i minerały, ale także jako środek oczyszczający zęby.

Wszystko za sprawą niewielkich nasionek, które znajdziemy na wierzchniej warstwie tego pysznego owocu. Drobne nasionka potrafią dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc i oczyścić je z bakterii i pozostałości po jedzeniu.

Podobnie jak w przypadku kawy – nie jest to rozwiązanie, w  którym będziemy mieli do czynienia z efektem „wow”, nie mniej – z całą pewnością truskawki mogą mieć dobroczynny wpływ na zdrowie naszych zębów.

przegląd domowych sposobów na białe zęby

Pasty i paski wybielające, czyli kilka słów o produktach na wybielanie zębów z apteki

Do najskuteczniejszych domowych metod wybielania zębów z całą pewnością należy zaliczyć produkty apteczne – tj. paski i pasty wybielające, których efektywność kreuje się na całkiem wysokim poziomie.  Z reguły – oba produkty bazują na tych samych substancjach, które – co istotne – są bezpieczne dla kondycji naszego szkliwa.

Jednakowoż, warto mieć świadomość, że nie każda pasta posiadająca slogan na opakowaniu sugerujący, że wybiela zęby – taka w praktyce jest. Otóż, aby produkt działał – musi być oparty o konkretne substancje aktywne o działaniu wybielającym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*