Pielęgnacja włosów blond. Jak powinna wyglądać?

włosy blond pielęgnacja

Za niezwykle ważny element urody kobiety uchodzą włosy. Zrozumiałe jest zatem to, że kobiety przykładają szczególną uwagę do prawidłowej pielęgnacji i odżywiania.

Należy zauważyć, że w zależności od stanu włosów, ich koloru, rodzaju i tekstury, różnie należy je pielęgnować. W dzisiejszej publikacji pragniemy przedstawić szereg tipów dotyczących włosów o ubarwieniu blond.

Pielęgnacja włosów blond

Jasne włosy należą do bardzo wrażliwych i kruchych, wymagają bezustannej pielęgnacji i regularnego podcinania. Aby włosy nie miały tendencji do splątywania, kruszenia i puszenia się, należy odpowiednio je pielęgnować.

Olejowanie

Zalecamy wykorzystywanie olejów czystych, bez udziału ziół. Ponadto, ze względu na możliwość zabarwienia nie polecamy wybierać olejów kolorowych.

Polecane oleje:

 • jojoba

 • winogronowy

 • migdałowy

 • sezamowy

 • rzepakowy i słonecznikowy

 • lniany

Niepolecane oleje:

 • kokosowy

 • oliwa z oliwek

 • rycynowy

 • z orzechów włoskich

 • amla

Wybór szamponu

Kobiety przywiązują się do marki, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Nie zawsze jednak dokonują słusznego wyboru, nieumyślnie powodując defekty na włosach. Dopiero po czasie orientują się, że dany szampon negatywnie wpływa na kondycję włosów.

Wybór szamponu jest najistotniejszym elementem pielęgnacji włosów. Zalecamy wykorzystywanie delikatnych szamponów bez silikonu. W przypadku bardzo wrażliwych włosów codzienna pielęgnacja może odbywać się tylko przy wykorzystaniu zmywalnej odżywki.

Odżywianie

Odżywianie włosów blond jest niezwykle ważne. Wszelkie niedoskonałości kondycyjne bardzo szybko uwidaczniają się, dlatego też odżywek należy używać stale.

W przypadku włosów słabych należy dokonywać codziennej pielęgnacji odżywką. Dodatkowo można korzystać z naparów, masek i płukanek wzmacniających i odświeżających kolor włosów. Trzeba mieć jednak na uwadze, że włosy rozjaśnione są bardzo wrażliwe na wybarwienia, dlatego też wszelkiego rodzaju kolorowe płukanki są wykluczone.

Stylizacja i czesanie

W dobie prostownic, lokówek i innych stylizatorów opierających swoje działanie na wysokiej temperaturze włosy narażane są na stałe zniszczenia. Sugerujemy, wykorzystywanie tych produktów możliwie rzadko – tylko na wybrane okazje. Włosy należy rozczesywać grzebieniami z szeroko rozstawionymi zębami.

Co zrobić, kiedy włosy zaczynają wypadać?

Łysienie to złośliwy i natrętny problem miliona ludzi. 90% ludzi na całym świecie zmaga się z wypadaniem włosy nawet nie mając takiej świadomości. Przyczyn łysienia jest bardzo wiele. Bardzo często jest to utrapienie blondynek.

Do skutecznych rozwiązań na pielęgnację włosów zaliczamy między innymi tabletki na włosy (suplementy). W przypadku wypadania włosów u mężczyzn, rekomendowany środek to Profolan, natomiast w przypadku Pań – Locerin.

Pielęgnacja i stylizacja, a wypadanie włosów

Przede wszystkim w codziennej pielęgnacji popełniamy mnóstwo błędów przez które tracimy sporą liczbę włosów. Kobiety często używają prostownic, lokówek oraz suszarek w codziennej stylizacji fryzur. Teoretycznie urządzenia te powstały po to, by wspomóc kobiety w doborze fryzur oraz zmienić ich wygląd na konkretną okazję. W praktyce wszystkie narzędzia fryzjerskie powodują więcej szkód niż przynoszą pożytku. Prostownice i lokówki przesuszają nasze włosy. Sprawiają, że włosy są łamliwe i wypadają. Mocne szczotkowanie włosów także nie jest dla nas dobre.

Możemy zresztą sami zauważyć na szczotkach i grzebieniach włosy, które zostały wręcz wyrwane z cebulkami. Identyczny efekt uzyskamy przez mocne ściąganie włosów gumkami oraz wsuwkami. Skóra głowy oraz cebulki przestają pracować a włosy się łamią. Warto więc spinać włosy delikatną gumką wykonaną z materiału.

Warunki atmosferyczne, a wypadanie włosów

Pogoda oraz zmieniające się pory roku także mają duży wpływ na wypadanie włosów. Latem niekorzystnie działa promieniowanie słoneczne oraz słona woda. Wiosną i jesienią wiatr powoduje, że nasze włosy rozdwajają się poprzez ocieranie o szaliki i chusty. Zimą natomiast nasze włosy dusza się pod kapturami i czapkami. Zaczynają się elektryzować i łamać. Tracą także blask. Warto dopasować pielęgnację włosów do konkretnej pory roku. Nawet otoczenie w jakim jesteśmy wpływa nasze włosy. Dym oraz kurz powoduje, że nasze włosy wciągają wiele niezdrowych toksyn. Dbajmy więc o nasze włosy i chrońmy przez niezdrowym otoczeniem. Warto zainwestować także w tabletki na włosy, które zawierają wiele minerałów i witamin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*